Začiatok 27. cyklu manažérskeho štúdia – jesenný cyklus

Dňa 22.10.2019 sme na Business Institute zahájili už v poradí 27. cyklus manažérskeho štúdia v programoch MBA, BBA, DBA a LLM. Slávnostné zahájenie sa konalo v hoteli Amarilis v Prahe, kde boli všetci študenti srdečne pozvaní.

Tohtoročné druhé zahájenie v roku, cyklus Október 2019, sa konalo v priestoroch hotela Amarilis, kde bolo pozvaných vyše 65 študentov.

Študentom sa v prvom rade prihovorili zástupcovia Institutu, predstavili sa lektori a po krátkej prestávke sa začal program.

Ten sme rozdelili do 3 oblastí, kde každú oblasť zastupoval na slovo vzatý odborník z radov našich lektorov.

Ako prvá sa študentom predstavila Ing. Štěpánka Uličná, Ph.D., ktorá naladila všetkých prítomných svojimi „ice-breakerovými“ aktivitami, čo prispelo k lepšiemu spoznaniu sa so svojimi novými spolužiakmi, uvoľneniu atmosféry a správnemu naladeniu sa. Sálou sa ozýval smiech, radosť a novo vznikajúce priateľstvá sa nedali prehliadnuť.

V uvoľnenej atmosfére pokračovala Ing. et Ing. Soňa Španielová, Ph.D., MBA, ktorá vysvetlila ako písať postupové a záverečné práce, ako používať našu študentskú sekciu, ako pracovať s literárnymi zdrojmi a online knižnicou.

Štúdium sa iba začalo, ale tak ako na začiatku, treba byť motivovaný po celý čas. O to sa už postaral vynikajúci Mgr. František Paikrt a my veríme, že s jeho radami a poznatkami, ktoré študentom stihol odovzdať to pôjde jedna radosť.

Každé zahájenie je niečim výnimočné a pri sumarizácii si vždy uvedomíme, kam sme sa znova posunuli. Po tomto, poslednom tohoročnom zahájení môžeme povedať, že aj napriek rôznym predpovediam a odhadom a prognózam je o štúdium MBA stále obrovský záujem o čom svedčí aj plná kapacita miestnosti a obsadenosť našich programov. Zaujímavosťou je, že MBA sa dostáva aj za hranice a v tomto momente nás dopytujú aj ľudia zo zahraničia.

 

Všetkým študentom a lektorom ďakujeme za nádherné slávnostné zahájenie a prajeme veľa úspechov v štúdiu.

 

Atmosféru zahájenia si môžete pripomenúť vo fotogalérii.