Seminár s ekonómom a analytikom Lukášom Kovandom

Seminár s analytikom a hlavným ekonómom spoločnosti Cyrrus sa koná 16. 5. 2018 o 17 hodine v priestoroch Business Institutu.

Business Institut pozýva všetkých študentov, absolventov a lektorov na bezplatný seminár s názvom:

Prečo je czexit streľba do vlastnej nohy?

s PhDr. Lukášom Kovandom, Ph.D.,

finančným analytikom a hlavným ekonómom spoločnosti CYRRUS

Miesto konania: Kodaňská 558/25, 101 00 Praha 10 – Vršovice „Mapa
Dátum konania: streda 16. 5. 2018
Čas: 17:00 – 19:00 hod.

Téma seminára

Začiatkom roka média nafúklai bublinu czexitu. Začali mohutne špekulovať, čo by sa stalo, ak by sme z EÚ vystúpili. Napriek tomu, že referendum o vystúpení z EÚ podporuje zreteľná menšina našej politickej scény. Czexit by Českej republike vážne uškodil, pretože by sa sťažil a predražil prístup na jednotný trh, kam vyvážame 84 percent tovaru. To však nie je dôvod prehliadať nedostatky európskej ekonomickej integrácie. Je to práve toto ignorovanie, ktoré je vodou na mlyn tuzemským politickým silám, ktoré referendum žiadajú.

Otázky seminára

  • Aktuálne a budúce postavenie SR v rámci EÚ
  • Zachovanie koruny vs. prijatie eura
  • Czexit: nové bariéry a možné scenáre vývoja
  • Európske dotácie Dlhová a migračnej krízy

Profil prednášajúceho

PhDr. Lukáš Kovanda, Ph.D. pôsobí ako hlavný ekonóm spoločnosti Cyrrus, ktorá patrí k popredným obchodníkom s cennými papiermi v Českej republike. Prednáša tiež na Vysokej škole ekonomickej v Prahe. V rokoch 2010 až 2013 viedol think-tank Prague Twenty so zameraním na ekonomické a medzinárodné otázky. Lukáš je jedným z najčastejšie citovaných finančných odborníkov v českých médiách, publikoval niekoľko kníh a celý rad článkov. Napríklad v čase finančnej krízy spovedal viac než stovku najvýznamnejších svetových finančníkov a ekonómov, vrátane mnohých laureátov Nobelovej ceny za ekonómiu. Tieto rozhovory následne vyšli v zborníku Príbeh dokonalej búrky. V roku 2012 vydal „učebnicu pop-ekonómia“ s názvom Prečo je vzduch zadarmo a panenstvo drahé, ktorá sa dočkala aj slovenský preklad. Lukášovým koníčkom je zdolávanie dlhých bežeckých tratí, úspešne absolvoval napríklad aj newyorský maratón.

Kapacita prednášky je obmedzená na 35 záujemcov.

V prípade záujmu o tento bezplatný seminár potvrďte, prosím, svoju účasť na emailovej adresepozvanka@businessinstitut.cz.