Novinky

Novinky, cenové a zľavové akcie, tipy a ďalšie zaujímavé informácie o dianí v Business institute.

Online seminár „Personálne konanie – ako presadiť nepríjemné rozhodnutia“, 21. 5. 2024

V utorok 21. 5. 2024. prebehol online seminár „Personálne konanie – ako presadiť nepríjemné rozhodnutia.“ s lektorom PhDr. Vojtechom Bednářom, ktorý sa uskutočnil cez Zoom.

HR Summit 2024 bol tento rok o umelej inteligencii a riadení ľudských zdrojov

Dňa 14. mája 2024 sa konal už 7. ročník HR Summitu a vykonal nás prínosom umelej inteligencie v oblasti riadenia ľudských zdrojov.

Noví absolventi a držitelia titulov MBA a LLM

Gratulujeme všetkým novým hrdým absolventom programov MBA a LLM. Obhajoby záverečných prác prebiehali osobne pred trojčlennou komisiou u nás v pražských Vršoviciach.

Začatie výučby – jarný cyklus 2024

Prvé lektorské stretnutia boli odštartované a my sa tešíme, že sa nám podarilo otvoriť prvý tohtoročný cyklus kombinovanej formy výučby v takom krásnom zložení.

Pozývame Vás na 7. ročník HR SUMMIT, ktorý sa bude konať 14. 5. 2023

7. ročník HR SUMMITU bude opäť zásadný, vykoná prínosom umelej inteligencie v oblasti riadenia LS. I tentokrát bude mať summit spektakulárnu tému, ktoré priťahuje pozornosť všetkých profesionálov.

15. narodeniny Business Institutu

Dňa 3. apríla 2024 sme spoločne oslavovali už 15. rokov fungovania. Sme hrdí na všetkých našich absolventov, ktorým sme pomohli byť bližšie ku kariérnym cieľom.

Pozvánka na webinár: Vyjednávanie s odbormi a odborármi

V spolupráci s naším lektorom Vojtechom Bednárom si Vás dovoľujeme pozvať na webinár Firemného sociologa®: Vyjednávanie s odbormi a s odborármi, ktorý sa koná 23. apríla 2024 od 9:00 do 12:00 h, cez Zoom.

Pozývame Vás na 2. ročník Wealth Forum: Workshop & Networking

Akcia je na báze cirkulačných workshopov, ktorý sa koná 25. 4. 2024 v Prahe. Počas jedného dňa a na jednom mieste účastníci zažijú 10 súbežne preberaných tém, 8 kôl workshopov s ďalšími 100 osobnosťami.

Online seminár „Kariérny reštart – prečo a kedy k nemu dochádza?“, 13. 2. 2024

V utorok 13. 2. 2024 prebehol bezplatný online seminár "Kariérny reštart - prečo a kedy k nemu dochádza?" s pani lektorkou Luciou Přibyla, MBA, ktorý sa uskutočnil cez platformu ZOOM.

Deň otvorených dverí sa konal 6. 2. 2024

Deň otvorených dverí prebehol tento rok v utorok 6. februára 2024. V priestoroch našej školy v pražských Vršoviciach sme privítali záujemcov o štúdium MBA, BBA, DBA alebo LLM.

Veselé Vianoce a šťastný nový rok 2024

Za celý tím Business Institut Vám prajeme pokojné, láskou a porozumením naplnené vianočné sviatky. Do nového roku 2024 Vám prajeme veľa zdravia, veľa šťastia, úspechov a radosti.

Spríjemnite si zimu online štúdiom MBA

S kratšími dňami a pribúdajúcim nevľúdnym počasím to čoraz viac ťahá do tepla našich domovov. Nejeden z nás sa cíti čím ďalej unavenejší a stráca silu začínať nové projekty, myslieť na seba a svoj rozvoj.

Staňte sa profíkom v oblasti organizovania eventov

Dovoľujeme si vám predstaviť nový program MBA Event Management, v ktorom sa nájdu nielen všetci manažéri eventových agentúr, ale aj všetci ostatní, ktorých živia a bavia profesionálne organizácie eventov.

30. ročník súťaže Manažér roka

Dňa 20. septembra 2023 sa v Empire Hall v Slovanskom dome konal jubilejný 30. ročník prestížnej súťaže Manažér roka a my sme pri tom ako hrdý partner projektu nemohli opäť chýbať.

Online seminár: “Marketing nie je len reklama”, 4. 9. 2023

Vo štvrtok 14. septembra 2023 sa uskutočnil bezplatný online seminár "Marketing nie je len reklama" s pánom lektorom PhDr. Jakubom Horváthom, PhD., MBA, MSc.

Deň otvorených dverí sa konal dňa 13. 9. 2023

V priestoroch našej školy v pražských Vršoviciach sme privítali v stredu 13. septembra 2023 všetkých záujemcov o štúdium MBA, BBA, LLM a DBA.

Gratulujeme novým úspešným absolventom

Srdečne gratulujeme všetkým novým úspešným absolventom programov MBA, BBA a DBA. Obhajoby záverečných prác prebiehali online formou alebo osobne pred trojčlennou komisiou.

Ani v lete nezaháľame – kombinovaná výučba

Nezastavujeme sa. Aj v lete pokračuje kombinovaná výučba u nás, v pražských Vršoviciach. Výučba prebieha v bloku 3x 60 min v podvečerných hodinách.

Využite leto efektívne – študujte online

Aj jún je príležitosťou pre zmenu. Neviete, ako skĺbiť čas odpočinku na dovolenke so svojím osobným rozvojom? Ponúka sa štúdium MBA online. Postačí vám internetové pripojenie a vhodné zariadenie.

HR Summit 2023 nás previedol dôležitými a modernými HR trendmi

Dňa 16. mája 2023 prebehol už 6. ročník HR Summitu s hlavnou témou: posúvanie hraníc a vnímanie úlohy HR, kde sme mali opäť príležitosť byť hrdým partnerom projektu.

Nové online MBA programy

Pre všetkých záujemcov o online výučbu sme natočili, nastrihali a nahrali nové videoprednášky ku všetkým jednotlivým modulom nových programov. Podarilo sa nám nadviazať spoluprácu s novými lektormi a pripraviť zaujímavý a kvalitn...

Začiatok výučby – jarný cyklus 2023

Prvé lektorské stretnutia majú naši študenti pomaly za sebou a my sa tešíme, že sa nám podarilo otvoriť prvý tohtoročný cyklus kombinovanej formy výučby v takom krásnom počte.

Pozývame Vás na 6. ročník HR SUMMIT, ktorý sa bude konať 16. 5. 2023 v Prahe

6. ročník HR SUMMITU bude zásadný a prevedie nás nevyhnutnou dôležitosťou moderných HR trendov.

Online seminár „Sebekoučink na ceste k zmene“, 23. 2. 2023

Vo štvrtok 23. februára 2023 prebehol cez ZOOM bezplatný interaktívny online seminár "Sebakoučing na ceste k zmene" s pánom lektorom Mgr. Valerijem Valerijevičom Seničevom Ph.D.

Vo štvrtok 9. 2. 2023 prebehol Deň otvorených dverí

Začiatkom februára sme pre verejnosť opäť otvorili priestory našej školy v pražských Vršoviciach a všetkým záujemcom poskytli bližšie informácie o štúdiu pred začatím jarného marcového cyklu.

Novinka pre študentov Citace PRO plus

Radi by sme vám predstavili nášho nového partnera, ktorý vám uľahčí vaše vzdelávanie sa u nás, a to Citace.com, s.r.o.. Je prvou českou spoločnosťou, ktorá sa zaoberá problematikou citovania a plagiátorstva.

Získali sme renomovanú akreditáciu ASIC!

Môžeme sa hrdo pochváliť – v novembri 2022 sme získali prestížnu medzinárodnú akreditáciu od renomovanej britskej akreditačnej autority Accreditation Service for International Schools, Colleges and Universities (ASIC).

Networking spolu s Google Academy

Aj my sami sa zúčastňujeme početných networkingov, pretože dobrých kontaktov a vzájomnej inšpirácie vo svete podnikania nie je nikdy dosť. Aj my radi čerpáme nové poznatky, vzdelávame sa a rastieme.

Online seminár „WTFlow – Ako postaviť výkonné tímy s ľahkosťou“, 14. 11. 2022

V pondelok 14. 11. 2022 prebehol bezplatný online seminár "WTFlow - Ako postaviť výkonné tímy s ľahkosťou" s pani lektorkou Ing. Ivanou Šedivou CSc., MBA.

29. ročník súťaže Manažér roka

Dňa 20. septembra 2022 v pražskom Paláci Žofín prebehol 29. ročník súťaže Manažér roka a my sme boli ako partner projektu tento rok prvýkrát pri tom.

8. 9. 2022 sa konal seminár: „Najväčšie pasce krízovej komunikácie pre manažérov a profesionálov“

Dňa 8. 9. 2022 prebehol na našej adrese bezplatný seminár s naším lektorom Ing. Ondrejom Kubalom. Bol určený pre všetkých záujemcov, ktorí sa chceli naučiť efektívne komunikovať v kríze.

Networking v priestoroch Business Institutu

Opäť sme pripravili obľúbené spoločné stretnutia študentov, absolventov a lektorov. Účastníci networkingovej akcie získali cenné kontakty na nových potenciálnych klientov, obchodných partnerov i zamestnancov.

Online seminár: „Všetko, čo potrebujeme vedieť z marketingu (a báli sme sa spýtať)“, 6. 6. 2022

Dňa 6. júna 2022 od 17.00 h prebehol bezplatný online seminár s naším lektorom Jiřím Kocichom. Bol určený pre marketingových špecialistov, ďalej pre všetkých, ktorých zaujímalo budovanie vlastnej značky.

HR Summit 2022 predstavil aktuálne trendy v oblasti ľudských zdrojov

Dňa 10. mája 2022 už piatykrát prebehla konferencia z oblasti ľudských zdrojov HR Summit, kde bol hrdým partnerom aj Business Institut.

5S – o minimalizmu z Japonska, ktorý vám zefektívni prácu

Metodológia použitá prvýkrát v povojnovom Japonsku v spoločnosti Toyota je dnes už známa po celom svete. Možno ju používate napríklad doma v kuchyni, aplikujete ju aj na pracovisku?

Za Business Institut stoja prevažne ženy

Tím Business Institut tvorí až na výnimku riaditeľa samej ženy. Dnešný deň patrí nielen im.

Online seminár: „Energy management – cesta na udržanie motivácie“, 21. 2. 2022

Pozývame vás na bezplatný online seminár so Štěpánkovou Frýbovou Uličnou, ktorý sa bude konať 21. 2. 2022 od 17 do 19 hodín. Poďte rozkľúčovať činnosti, ktoré vám energiu dávajú a berú.

Novinka: MBA Management Soft Skills online teraz v anglickom jazyku

Študujte v anglickom jazyku MBA Management Soft Skills online a rozvíjajte tak nielen mäkké zručnosti. Štúdium môžete kedykoľvek zahájit.

23. 11. 2021 prebehol online seminár ,,Sprievodca prevodom nehnuteľnosti“

Predaj alebo nákup nehnuteľnosti je vec, ktorá počas života stretne valnú väčšinu z nás. O tom, ako postupovať pri prevode nehnuteľnosti sme sa rozprávali s Vladimírom Syručkom.

5. októbra 2021 prebehol HR Summit: Moderné HR nástroje a návrat k firemným hodnotám

4. ročník HR Summitu prebehol tentoraz v priestoroch hotela Imperial v Prahe a jeho hlavnou témou bola digitálna tranformácia a dôležitosť firemnej kultúry ako nástroja na získanie a predovšetkým udržanie si kvalitných zamestnancov.

NOVÝ PROGRAM MBA: Projektové riadenie a plánovanie (online)

MBA Projektové riadenie a plánovanie je jedným z najžiadanejších odborov v kombinovanej forme, preto sme ho teraz pripravili aj v online pobode, aby bol dostupný aj pre uchádzačov zo Slovenska, ktorí nemajú možnosť dochádzať za štúd...

Galavečer Czech Industry Challenge 2021

Aj tento rok bol Business Institut hrdým partnerom projektu Czech Industry Challenge. Galavečer prebehol 22. septembra v Grand Hotel Bohemia v Prahe, kde sme osobne výhercom odovzdali výherné poukazy na 1 semester štúdia MBA.

7. 10. 2021 prebehol online seminár „Ako koučovať svoj tím aj jednotlivcov“

Koučovanie nám pomáha nájsť cestu k lepšiemu využitiu ľudského potenciálu, k zvyšovaniu osobnej výkonnosti a vnútornej zainteresovanosti. Každý z nás má v sebe obrovské zdroje a možnosti, ktoré nie vždy plne využívame. O tom, ...

MBA štúdium v Bratislave zahajuje už v októbri.

MBA je možné študovať aj kombinovanou formou. V Bratislave každoročne otvárame program MBA Management, organizácia a riadenie.

Online seminár: „Ako do duba“ s lektorkou komunikácie Hankou Ondruškovú 4. 5. 2021

Utorkové neskoré popoludnie sme sa venovali spolu s Hankou Ondrušková téme komunikácie medzi jednotlivými typmi osobností. Ako spolu vôbec môže hovoriť cholerik s flegmatikom? Môže. A my už vieme ako.

Objavte výhody online štúdia MBA již za 3.255 Eur.

Online štúdium sa stáva neodmysliteľnou súčasťou dnešného vzdělávání. Business Institut ponúka programy 100% online už viac ako dva roky. Zvoľte preverenú kvalitu za akčnú cenu 3.255 EUR.

Online seminár „Vedenie ľudí na homeoffice“ s Vojtechom Bednářom 3. 2. 2021

Homeoffice nie je už len firemným benefitom, ale v mnohých prípadoch bežnou súčasťou pracovného života. Má svoje pre i proti. Ako viesť ľudí na diaľku pri práci z domova sme sa rozprávali s Vojtechom Bednářom.

Nová online knižnica pre našich študentov s viac ako miliónom titulov.

Naším cieľom je štúdium čo najviac uľahčiť a sprístupniť zo všetkých kútov republiky, sveta. Aby boli naši študenti vždy aspoň o dva kroky napred, ideme aj my s dobou a otvárame novú knižnicu s viac ako 1.000.000 titulov. Ako in...

Absolvent Business Inštitútu predáva svoju stamiliónovú firmu do Indie

Norbert Nagy a Pavol Müller založili spoločnosť GuideVision, ktorá pomáha firmám po celom svete s digitalizáciou. GuideVision teraz presídli do Indie.

Najslávnejšie český huslista súčasnosti Pavel Šporcl si ide pre titul MBA

Svetovo uznávaný český huslista sa vracia do školy. Začína študovať profesijný vzdelávací program MBA.

Zistite výhody ONLINE STUDIA MBA, ktoré plne nahradzuje klasické programy MBA.

O štúdiu MBA v online forme na Business Inštitúte vyšiel zaujímavý článok, ktorý je uverejnený v médiu Lidovky.cz. Dočítate sa bližšie o všetkých výhodách online štúdia MBA a možnostiach, ktoré toto štúdium ponúka

Rozhovor s absolventom Karlom Kostkou, ktorého IQ je vyšší ako 200

Skúste sa dozvedieť viac o jednom z najmúdrejších ľudí na planéte, ktorý pri oficiálnom meraní inteligencie dosiahol niekoľkokrát hodnôt vyšších ako 200. Rady nielen do biznisu, ale aj do života sa dozviete od nášho absolventa Ka...

Odporúčania našich absolventov je pre nás motiváciou k neustálemu zlepšovaniu!

Úspech každej školy sa meria úspechom ich absolventov. Sme hrdí na naše absolventov, ktorí si dokázali v živote splniť svoje sny a dosiahli zvoleného vrcholu. S našimi absolventmi sme v kontakte aj po skončení štúdia a pozývame je a...

O sile myšlienky s najinteligentnejším Čechom a úspešným absolventom Business Institutu, Karlem Kostkou

Aké je to mať IQ 206? To sa naši študenti, absolventi a priatelia dozvedeli 26. 2. 2020 vďaka semináru s najinteligentnejším Čechom a absolventom Business Institutu, Karlem Kostkou.

Design Thinking v praxi s Ing. Štěpánkou Frýbovou Uličnou, Ph.D.

Prvý tohtoročný bezplatný seminár sme odštartovali 28. 1. 2020 témou Design Thinking, ktorej sa chopila Ing. Štěpánka Uličná, Ph.D.

Prihlasovanie na štúdium je spustené!

Prihlasovanie na štúdium manažérskych programov MBA, BBA, DBA a LLM do cyklu Marec 2020 a Október 2020 je spustené. Prihláste sa už dnes a zarezervujte si tak svoje miesto v cykle!

100% online štúdium manažérskych programov

Pre časovo vyťažených záujemcov ponúkame 100% online štúdium, ktoré je svojím obsahom a kvalitou plne porovnateľné s klasickou kombinovanou formou.

Vianočné prianie od Business Institutu

Vážené dámy, vážení páni,dovoľte, aby sme Vám za celý kolektív Business Institutu popriali pokojné a pohodové vianočné sviatky a do nového roku veľa šťastia, spokojnosti a pracovných úspechov. Zároveň by sme Vás radi in...

Ing. Milan Balun o rozvoji a doplnení životnej energie

Posledný tohtoročný seminár na Business Institute sa niesol v znamení energie, ktorú teraz určite pred sviatkami všetci potrebujeme načerpať, aby sme do nového roku vstúpili pozitívne naladení.

Zakladateľ marketingovej agentúry a online stratég Mgr. Vojtěch Lambert na Business Institut

V stredu, 27.11.2019 Business Institut ožil nielen našimi študentmi, absolventmi, ale aj verejnosťou. Vyše 30 ľudí si prišlo vypočuť praktický seminár, ktorý viedol Mgr. Vojtěch Lambert.

Bezplatný seminár s PhDr. Vojtěchom Bednářom

Vážení študenti, absolventi a priatelia Business Institutu, ďalší tradične bezplatný seminár sa uskutočnil vo štvrtok 14.11. 2019 v priestoroch našej školy.

Začiatok 27. cyklu manažérskeho štúdia – jesenný cyklus

Dňa 22.10.2019 sme na Business Institute zahájili už v poradí 27. cyklus manažérskeho štúdia v programoch MBA, BBA, DBA a LLM. Slávnostné zahájenie sa konalo v hoteli Amarilis v Prahe, kde boli všetci študenti srdečne pozvaní.

MBA, ako uznanie hodnoty manažérskeho vzdelávania

Sme poctení, že prestížna akreditačná spoločnosť Business Graduates Association, v rámci vzájomnej spolupráce, oslovila a poskytla priestor na rozhovor práve nám o veľmi akutálnej téme uznávania hodnoty manažérskeho vzdelávania.

Bezplatný seminár s Mgr. Janou Adámkovou, Ph.D., MBA

Vážení študenti, absolventi a priatelia Business Institutu, ďalší tradične bezplatný seminár, sa uskutočnil vo štvrtok 26.9. 2019 v priestoroch našej školy.

Bezplatný seminár s PhDr. Janom Gruberom, Ph.D.

Dňa 16.9.2019 sa v priestoroch Business Institutu konal bezplatný seminár tentoraz s tematikou šťastia a zamestnaneckej kultúry pre našich študentov, absolventov a priateľov.

Spolupráca Business Institutu a Business Graduates Association

Business Institut EDU a.s. naviazal spoluprácu s Business Graduates Association.

Spolupráca Business Institutu a Českej andragogickej spoločnosti

Business Institut EDU a.s. nadviazal spoluprácu s Českou andragogickou spoločnostou.

„Emočná inteligencia je prémiová” – Seminár s Mgr. Františkom Paikrtom

Business Institut pripravil pre svojich študentov, absolventov a lektorov ďalší bezplatný seminár. Témou Emočná inteligencia nás previedol Mgr. František Paikrt.

Začiatok 26. cyklu manažérskeho štúdia – jarný cyklus

Business Institut zahájil už v poradí 26. cyklus štúdia manažérskych progamov. Tentokrát sme sa spolu s nadšenými študentmi stretli v pražskom hoteli Amarilis, kde okrem iného na nich čakalo vedenie, zástupkyne študijného oddelenia,...

Slávnostné promócie absolventov

Business Institut už tradične pripravil pre absolventov a ich rodinných príslušníkov slávnostné promócie, ktoré sa tentoraz uskutočnili 6. 4. 2019 v Kostole sv. Šimona a Judy v Prahe.

Obhajoby záverečných MBA prác na Business Institute

V dňoch 19.3.2019 a 20.3.2019 sa na Business Institute konali obhajoby záverečných MBA prác.

JUDr. Hana Skalická, Ph.D., BA, lektorka roka 2018

Obrovský úspech a srdečná gratulácia. Naša lektorka programu Executive LLM, JUDr. Hana Skalická, Ph.D., BA vyhrala v súťaži Daniar & Daňová firma roka 2018.

Spolupráca Business Institut EDU a.s. a Cardiff Metropolitan University

Business Institut naviazal spoluprácu s Cardiff Metropolitan University. Pri tejto príležitosti sme pripravili pre viac ako 50 študentov z Master of Business Administration z celého sveta z Cardiff Metropolitan University prednášku na tému "...

JUDr. Michaela Chaloupková, MBA o Ženách v TOP Managemente

JUDr. Michaela Chaloupková, MBA, právnička, manažérka a členka predstavenstva ČEZ, a.s. ozrejmila, aké je to byť na najvyšších postoch medzi mužskými kolegami, ako dosiahnuť a skĺbiť úspešnú kariéru so súkromným životom a či...

Seminár s Mgr. Vojtěchem Lambertem

Dňa 10.12.2018 sa v Business Institute uskutočnil ďalší bezplatný seminár pre študentov a absolventov ako bonus k štúdiu.

Otvárame nový cyklus manažérskych programov – marec 2019

Prihláste sa do nového cyklu štúdia manažérskych programov, ktoré začínajú od marca 2019. Prihláste sa už dnes a zaistite si svoje miesto na výučbe.

Začiatok 25. cyklu manažérskeho štúdia – jesenný cyklus

Prestížny Business Institut zahájil jubilejný 25. cyklus štúdia manažérskych programov. A pri tejto príležitosti ponúkol novým študentom hneď niekoľko zaujímavých noviniek. Tí sa tak môžu tešiť na upravenú štruktúru MBA prog...

Seminár s PhDr. Vojtěchem Bednářem

Ďalší bezplatný seminár na ktorom nechýbali študenti, absolventi a lektori Business Institutu.

Business Institut zahájil 25. cyklus studia programů MBA, DBA, BBA a LLM

Zájem o studium manažerských programů MBA, DBA, BBA a LLM nadále zaznamenává vzestupný trend. Potvrzuje se, že v době ekonomické konjuktury a inovačního boomu roste zájem firem a jejích manažerů o další prohlubování znalostí. Z...

Deň otvorených dverí 26.9.2018

Blíži sa spustenie nového cyklu štúdia programov MBA, DBA, BBA a LLM, a preto sme pre Vás pripravili ďalší populárny Deň otvorených dverí. Pre každého návštevníka máme pripravený zaujímavý bonus.

Slávnostné promócie absolventov štúdia

V nedeľu 17.6.2018 sa v kostole sv. Šimona a Judy v Dušnej ul. V Prahe konala slávnostná promócia. Všetkým absolventom študijných programov MBA a BBA gratulujeme a prajeme veľa úspechov v ďalšej kariére i osobnom živote.

Konferencia Firemné informačné systémy 2018

Business Institut sa stáva partnerom konferencie Firemné informačné systémy 2018. Konferencia sa podrobne venuje profesionálnym IS pre firmy i ďalšie organizácie. Medzi tohtoročné hlavné témy patria: trendy v oblasti podnikových IS, cl...

Seminár s ekonómom a analytikom Lukášom Kovandom

Seminár s analytikom a hlavným ekonómom spoločnosti Cyrrus sa koná 16. 5. 2018 o 17 hodine v priestoroch Business Institutu.

Sme partnerom prestížnej konferencie HR Summit 2018

Tohtoročný ročník sa zameria na digitalizáciu, robotiku a otázky priemyslu 4.0. Konferencia sa koná 15. 5. 2018 v pražskom Hoteli Imperial.

Business Institut zaznamenal rekordný záujem o štúdium MBA

Business Institut zahájil už 24. cyklus manažérskych vzdelávacích programov MBA, DBA, BBA a LLM. Záujemcovia o štúdium si mohli vyberať z viac ako dvadsiatky odborových špecializácií, ktoré najlepšie zodpovedajú ich kariérnym poži...

Načítám další články…