Ing. Vladimír Kufner

Ing. Vladimír Kufner

Absolvent Elektrotechnickej fakulty ČVUT v Prahe, kde tiež absolvoval následne postgraduálne štúdium. Od roku 1983 pracoval vo Výskumnom Ústave Telekomunikácií (dnes TTC Marconi) ako HW designer v oblasti spojovacej a prenosovej techniky, od roku 1994 pôsobil v pozícii SW team leadera vo firme Philips Komunikations Industrie. V roku 1995 nastúpil ako konzultant CRM a ITSM do firmy Logica (dnes CGI), od roku 2000 pracoval v spoločnosti Hewlett-Packard, s. r. . V roku 2013 nastúpil v pozícii architekta procesov a SW nástrojov v T-Systems CZ, dnes pôsobí na rovnakej pozícii v nástupníckej spoločnosti T-Mobile CZ.

Vladimír Kufner je čestným členom itSMF CZ, kde patrí k zakladajúcim členom a 1 rok pôsobil ako podpredseda. Aktívne sa zúčastnil revízií ITIL V2 a HP ITSM referenčného modelu, pôsobil ako examiner v ITIL V3 Examination Board, aktívne participoval na preklade niektorých materiálov ITIL. V súčasnej dobe pôsobí ako expert pre firmu Axelos, súčasného vlastníka ITIL.

Vladimír Kufner pracuje ako lektor pre Business Institute pre oblasť štúdia MBA zameraných na IT, pravidelne prednáša na VŠE odbor informatika, pravidelne publikuje v časopisoch a zúčastňuje sa konferencií ISACA, itSMF, ICTM a SI.

Prednáša v týchto študijných programoch:

    Späť na profily