Ing. Svatopluk Strachota

Ing. Svatopluk Strachota

Počas svojej kariéry som pracoval na rôznych manažérskych pozíciách v oblasti výroby a logistiky, systému riadenia kvality a zlepšovania procesov vrátane automotive. Za viac ako dvadsať rokov praxe som získal bohaté skúsenosti v riadení pracovných tímov, logistike, výrobe, zavádzaní štíhlych výrobných systémov, štíhlej administratívy, výrobného a logistického controllingu, projektového riadenia, reštrukturalizácie procesov a transferu technológií.

Ako externý projektový manažér (konzultant) som sa podieľal na reštrukturalizácii a rozvoji popredných českých aj slovenských firiem. Česká zbrojovka, a.s. Uhorský Brod, AERO Vodochody, a.s., Skrutkáreň Kyjov, s.r.o., Witte - automotive, s.r.o. Nejdek, Colorlak, a.s. Staré mesto pri UH a ďalšie.

Súčasťou mojej práce je aj výchova, rozvoj, tréning a koučovanie budúcich manažérov. Som zvyknutý pracovať v multikultúrnom prostredí. Zameriavam sa na efektivitu zákazníckeho servisu, produktivitu práce, úspory nákladov a zmysluplnú implementáciu nástrojov zlepšovania procesov (Lean Production).

Prednáša v týchto študijných programoch:

Späť na profily