Ing. Petr Marounek, Ph.D.

Ing. Petr Marounek, Ph.D.

Lektor pracuje ako manažér v spoločnosti KPMG so zodpovednosťou za poskytovanie IP služieb pre CEE a Rusko. Vo svojej profesijnej kariére pôsobil v rôznych deliveroch pozíciách ako v nadnárodných, tak lokálnych spoločnostiach vrátane startupov - Capgemini, IBM, Logica, Unicorn alebo eMan.

V profesijnom živote sa zameriava na&leadership a rozvoj členov tímu, inovácie, vývoj softvéru, delivery projektov, SAM a IP.

Svoju publikačnú činnosť zameriava na odhadovanie prácnosti tvorby softvéru, vedenie ľudí, IT Governance a Rational Unified Process. V oblasti odhadovania prácnosti získal doktorát na VŠETKO. Je spoluátorom IBM IT Governance approach.

Stál v různých delivery pozicích za velkými transformacemi evropských bank, implementací datových tarifů u globálního mobilního operátora, implementací SOA a BPM v bankovním sektoru, implementací DR řešení v globální dopravní společnosti, implementací meziburzovního komunikačního řešení, optimalizací infrastruktury a její relokace v rámci Evropy. Je držitelem profesních certifikátů Microsoft, IBM a Logica.

Ve volném čase se věnuje powerjóze, chození po horách, běhu a cestování.

Prednáša v týchto študijných programoch:

    Späť na profily