Ing. Michal Vohralík

Ing. Michal Vohralík

Michal Vohralík pôsobil ako poradca v oblasti cestovného ruchu v medzinárodnej sieti poradenských firiem Horwath HTL – Hospitality Consulting s pokrytím trhov centrálnej a východnej Európy (CEE).

Svoju hotelovú dráhu zahájil študijnou hotelovou praxou v hoteli Inter.Continental Praha a následne úspešne absolvoval na Vysokej škole ekonomickej v Prahe v odboroch podniková ekonómia a cestovný ruch.

Počas svojej praxe získal skúsenosti na poli Sales & Marketing, hotelovej prevádzky, franchisingových služieb a odborného poradenstva, to všetko v oblasti hotelového priemyslu a cestovného ruchu. Zastával pozíciu Director of Sales & Marketing v hoteli Voronež, najväčšom štvorhviezdičkovom hotelovom komplexe v Brne. Ďalej pôsobil v nadnárodných hotelových reťazcoch Vienna International, Mamaison Hotels & Residences a Orea Hotels.

Pracoval na rade štúdií typu feasibility study, oceňovania hotelových prevádzok, analýzy hotelového trhu, expanzie na nové trhy, a to napríklad v Prahe, Karlových Varoch, Bratislave, Košiciach, Galante, vo Vysokých Tatrách, v Moskve, Budapešti a na Ukrajine.