Zbyněk Frolík: Naša firemná dvojitá DNA

V priestoroch Business Institutu sa uskutočnila ďalšia zaujímavá prednáška na tému "Naša firemná dvojitá DNA". Túto prednášku viedol Ing. Zbyněk Frolík, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti LINET spol. s r.o., ktorá je absolútnou špičkou vo svojom odbore v ČR a patrí k štyrom najväčším výrobcom nemocničných a opatrovateľských lôžok na svete. Ing. Zbyněk Frolík bol vyhlásený najlepším Manažérom roka 2009, súčasne je víťazom súťaže Podnikateľ roka 2003 v ČR a reprezentoval ČR na medzinárodnej súťaži v Monte Carle, kde ašpiroval na cenu Svetového podnikateľa.

Profil prednášajúceho

Prednáška bola zameraná na témy „ako pracovať s jasnými cieľmi, vytrvalosťou, usilovnosťou, ale predovšetkým správnym riadením a motiváciou pracovníkov“. Podľa slov poslucháčov boli skúsenosti, ktoré Ing. Frolík prezentoval, inšpirujúce a motivujúce zároveň. Prínosom pre poslucháčov bola okrem iného aj možnosť diskutovať na tému rozvoj firemnej kultúry a vhodný time-management pre manažéra.

Ing. Zbyněk Frolík bol vyhlásený najlepším Manažérom roka 2009, súčasne je víťazom súťaže Podnikateľ roka 2003 v ČR a reprezentoval ČR na medzinárodnej súťaži v Monte Carle, kde ašpiroval na cenu Svetového podnikateľa.

Okrem úspechov v podnikaní prispieva spoločnosť Linet tiež na kontá organizácií Človek v tiesni, Kvapka nádeje alebo Dobrý Anjel, podporuje Transparency International a Nadačný fond proti korupcii.

„Peniaze vám šťastie neprinesú. Som orientovaný na vzťahy s ľuďmi, mám ľudí proste rád. A tým, že sa odpútam od biznisu, stratím aj kontakt s tými ľuďmi, ktoré beriem v úvodzovkách ako rodinu. Keď niečo tridsať rokov budujete, je podnik a aj tí ľudia v ňom vlastne ako deti, „opisuje svoj vzťah k Linetu Zbyněk Frolík.