Jan Řežáb: Kvalitné nízkoenergetické bývanie

Úlohu prednášajúceho sa v Business Institute ujal Ing. Jan Řežáb, zakladateľ a majiteľ developerskej spoločnosti JRD. Úspešný podnikateľ pohovoril na tému: Tajomstvo úspechu JRD. Študenti sa dozvedeli dôležité informácie o podnikateľskom zámere a vývoji firmy od jej založenia až do súčasnosti, kedy sa stala lídrom na trhu v oblasti nízkoenergetickej a pasívnej výstavby v ČR.

Profil prednášajúceho

Ing. Jan Řežáb je už trinástym rokom majiteľom a do roku 2013 bol tiež riaditeľom developerskej skupiny JRD. JRD sa hneď po svojom založení stala priekopníkom energeticky úsporného a environmentálne šetrného bývania. Teraz je JRD v Českej republike jednotkou na tomto trhu. V oblasti developmentu sa Ján Řežáb však pohybuje už od študentských rokov. Začínal ako stavbyvedúci, potom pracoval ako projektový manažér pre spoločnosť Skanska IS. Následne zastával pozíciu výrobného riaditeľa v spoločnosti S – Development. Pred založením skupiny JRD riadil developerské projekty pre skupinu Eube v Gruzínsku.

Jan Řežáb je ženatý a má dve deti. Hovorí anglicky a rusky. Vyštudoval České vysoké učení technické v Prahe, odbor Podnikanie a riadenie v stavebníctve.

Rozvíja obor environmentálne šetrných stavieb a zaujíma sa aj o ďalšie odbory obnoviteľných zdrojov energie, do ktorých investuje.

Rozhovor s Janom Řežábom

Prinášame zaujímavý rozhovor s Janom Řežábom: Nestavíme jen byty, vytváříme skutečné domovy