Postrehy Dalibora Dědka z cesty životom

Pre našich študentov a absolventov sme usporiadali ďalšiu zaujímavú prednášku, tentoraz s významnou osobnosťou manažérskej praxe, Ing. Daliborom Dedkom - českým Businessmanom a majiteľom firmy Jablotron, ktorá dosahuje obrat vyše 2 miliardy korún ročne.

Dalibor Dědek v prednáške na tému „Postrehy starého Dědka z cesty životom“ zoznámil poslucháčov s tým, ako vybudoval svoje impérium, aké boli zlomové okamihy v jeho podnikaní, a tiež prezradil, čo je pre vlastné podnikanie najdôležitejšie a čo je naopak strata času.

Profil prednášajúceho

Úspešný český podnikateľ a filantrop Dalibor Dědek začínal v automobilke LIAZ. V roku 1983 získal inžiniersky titul na ČVUT (odbor mikroelektronika), v roku 1990 založil v Jablonci nad Nisou firmu Jablotron, ktorá vyrába hlavne zabezpečovacie alarmy a jej ročný obrat dosahuje 2 miliardy korún. Svoje zabezpečovacie zariadenia a elektroniku vyváža do 80 krajín sveta, čiastočne vyrába v Číne. V roku 1994 získal titul Podnikateľ roka. Dalibor Dědek patrí medzi tých pár ľudí, ktorí sú na verejnosti málo vidieť, ale o to viac pracujú. Výrobky jeho firmy Jablotron vrátili Českú republiku späť na mapu krajín vymýšľajúcich elektroniku. Je to inšpiratívny ťahúň a vizionár, ktorý svoje podnikanie zároveň úzko spája so spoločenskou zodpovednosťou.

Rozhovor s Daliborom Dědkem

Prinášame tiež rozhovor s Daliborom Dědkom: Společenská odpovědnost je součástí úspěchu