Postrehy Dalibora Dědka z cesty životom

Postrehy Dalibora Dědka z cesty životom

Pro naše studenty a absolventy jsme uspořádali další zajímavou přednášku, tentokrát s významnou osobností manažerské praxe, Ing. Daliborem Dědkem - českým businessmanem a majitelem firmy Jablotron, která dosahuje obratu přes 2 miliardy korun ročně.

Dalibor Dědek v prednáške na tému „Postrehy starého Dědka z cesty životom?“ zoznámil poslucháčov s tým, ako vybudoval svoje impérium, aké boli zlomové okamihy v jeho podnikaní, a tiež prezradil, čo je pre vlastné podnikanie najdôležitejšie a čo je naopak strata času.

Profil prednášajúceho

Úspešný český podnikateľ a filantrop Dalibor Dědek začínal v automobilke LIAZ. V roku 1983 získal inžiniersky titul na ČVUT (odbor mikroelektronika), v roku 1990 založil v Jablonci nad Nisou firmu Jablotron, ktorá vyrába hlavne zabezpečovacie alarmy a jej ročný obrat dosahuje 2 miliardy korún. Svoje zabezpečovacie zariadenia a elektroniku vyváža do 80 krajín sveta, čiastočne vyrába v Číne. V roku 1994 získal titul Podnikateľ roka. Dalibor Dědek patrí medzi tých pár ľudí, ktorí sú na verejnosti málo vidieť, ale o to viac pracujú. Výrobky jeho firmy Jablotron vrátili Českú republiku späť na mapu krajín vymýšľajúcich elektroniku. Je to inšpiratívne ťahúň a vizionár, ktorý svoje podnikanie zároveň úzko spája so spoločenskou zodpovednosťou.

Rozhovor s Daliborom Dědkem

Prinášame tiež rozhovor s Daliborom Dědkem: Společenská odpovědnost je součástí úspěchu