Bonusy k štúdiu

Business Institut ponúka všetkým študentom aj absolventom zaujímavú škálu bonusov nad rámec štúdia.

Online seminár „Personálne konanie – ako presadiť nepríjemné rozhodnutia“, 21. 5. 2024

V utorok 21. 5. 2024. prebehol online seminár „Personálne konanie – ako presadiť nepríjemné rozhodnutia.“ s lektorom PhDr. Vojtechom Bednářom, ktorý sa uskutočnil cez Zoom.

HR Summit 2024 bol tento rok o umelej inteligencii a riadení ľudských zdrojov

Dňa 14. mája 2024 sa konal už 7. ročník HR Summitu a vykonal nás prínosom umelej inteligencie v oblasti riadenia ľudských zdrojov.

Pozývame Vás na 2. ročník Wealth Forum: Workshop & Networking

Akcia je na báze cirkulačných workshopov, ktorý sa koná 25. 4. 2024 v Prahe. Počas jedného dňa a na jednom mieste účastníci zažijú 10 súbežne preberaných tém, 8 kôl workshopov s ďalšími 100 osobnosťami.

Online seminár „Kariérny reštart – prečo a kedy k nemu dochádza?“, 13. 2. 2024

V utorok 13. 2. 2024 prebehol bezplatný online seminár "Kariérny reštart - prečo a kedy k nemu dochádza?" s pani lektorkou Luciou Přibyla, MBA, ktorý sa uskutočnil cez platformu ZOOM.

30. ročník súťaže Manažér roka

Dňa 20. septembra 2023 sa v Empire Hall v Slovanskom dome konal jubilejný 30. ročník prestížnej súťaže Manažér roka a my sme pri tom ako hrdý partner projektu nemohli opäť chýbať.

Online seminár: “Marketing nie je len reklama”, 4. 9. 2023

Vo štvrtok 14. septembra 2023 sa uskutočnil bezplatný online seminár "Marketing nie je len reklama" s pánom lektorom PhDr. Jakubom Horváthom, PhD., MBA, MSc.

HR Summit 2023 nás previedol dôležitými a modernými HR trendmi

Dňa 16. mája 2023 prebehol už 6. ročník HR Summitu s hlavnou témou: posúvanie hraníc a vnímanie úlohy HR, kde sme mali opäť príležitosť byť hrdým partnerom projektu.

Online seminár „Sebekoučink na ceste k zmene“, 23. 2. 2023

Vo štvrtok 23. februára 2023 prebehol cez ZOOM bezplatný interaktívny online seminár "Sebakoučing na ceste k zmene" s pánom lektorom Mgr. Valerijem Valerijevičom Seničevom Ph.D.

Novinka pre študentov Citace PRO plus

Radi by sme vám predstavili nášho nového partnera, ktorý vám uľahčí vaše vzdelávanie sa u nás, a to Citace.com, s.r.o.. Je prvou českou spoločnosťou, ktorá sa zaoberá problematikou citovania a plagiátorstva.

Slávnostné promócie 2022/2023

Spoločné ohliadnutie sa za promóciami predošlé roky - v galérii nižšie. V roku 2022 a v roku 2023 sa promócie nekonali.

Networking spolu s Google Academy

Aj my sami sa zúčastňujeme početných networkingov, pretože dobrých kontaktov a vzájomnej inšpirácie vo svete podnikania nie je nikdy dosť. Aj my radi čerpáme nové poznatky, vzdelávame sa a rastieme.

Online seminár „WTFlow – Ako postaviť výkonné tímy s ľahkosťou“, 14. 11. 2022

V pondelok 14. 11. 2022 prebehol bezplatný online seminár "WTFlow - Ako postaviť výkonné tímy s ľahkosťou" s pani lektorkou Ing. Ivanou Šedivou CSc., MBA.

29. ročník súťaže Manažér roka

Dňa 20. septembra 2022 v pražskom Paláci Žofín prebehol 29. ročník súťaže Manažér roka a my sme boli ako partner projektu tento rok prvýkrát pri tom.

8. 9. 2022 sa konal seminár: „Najväčšie pasce krízovej komunikácie pre manažérov a profesionálov“

Dňa 8. 9. 2022 prebehol na našej adrese bezplatný seminár s naším lektorom Ing. Ondrejom Kubalom. Bol určený pre všetkých záujemcov, ktorí sa chceli naučiť efektívne komunikovať v kríze.

Networking v priestoroch Business Institutu

Opäť sme pripravili obľúbené spoločné stretnutia študentov, absolventov a lektorov. Účastníci networkingovej akcie získali cenné kontakty na nových potenciálnych klientov, obchodných partnerov i zamestnancov.

Online seminár: „Všetko, čo potrebujeme vedieť z marketingu (a báli sme sa spýtať)“, 6. 6. 2022

Dňa 6. júna 2022 od 17.00 h prebehol bezplatný online seminár s naším lektorom Jiřím Kocichom. Bol určený pre marketingových špecialistov, ďalej pre všetkých, ktorých zaujímalo budovanie vlastnej značky.

HR Summit 2022 predstavil aktuálne trendy v oblasti ľudských zdrojov

Dňa 10. mája 2022 už piatykrát prebehla konferencia z oblasti ľudských zdrojov HR Summit, kde bol hrdým partnerom aj Business Institut.

Online seminár: „Energy management – cesta na udržanie motivácie“, 21. 2. 2022

Pozývame vás na bezplatný online seminár so Štěpánkovou Frýbovou Uličnou, ktorý sa bude konať 21. 2. 2022 od 17 do 19 hodín. Poďte rozkľúčovať činnosti, ktoré vám energiu dávajú a berú.

23. 11. 2021 prebehol online seminár ,,Sprievodca prevodom nehnuteľnosti“

Predaj alebo nákup nehnuteľnosti je vec, ktorá počas života stretne valnú väčšinu z nás. O tom, ako postupovať pri prevode nehnuteľnosti sme sa rozprávali s Vladimírom Syručkom.

5. októbra 2021 prebehol HR Summit: Moderné HR nástroje a návrat k firemným hodnotám

4. ročník HR Summitu prebehol tentoraz v priestoroch hotela Imperial v Prahe a jeho hlavnou témou bola digitálna tranformácia a dôležitosť firemnej kultúry ako nástroja na získanie a predovšetkým udržanie si kvalitných zamestnancov.

Galavečer Czech Industry Challenge 2021

Aj tento rok bol Business Institut hrdým partnerom projektu Czech Industry Challenge. Galavečer prebehol 22. septembra v Grand Hotel Bohemia v Prahe, kde sme osobne výhercom odovzdali výherné poukazy na 1 semester štúdia MBA.

7. 10. 2021 prebehol online seminár „Ako koučovať svoj tím aj jednotlivcov“

Koučovanie nám pomáha nájsť cestu k lepšiemu využitiu ľudského potenciálu, k zvyšovaniu osobnej výkonnosti a vnútornej zainteresovanosti. Každý z nás má v sebe obrovské zdroje a možnosti, ktoré nie vždy plne využívame. O tom, ...

Slávnostné promócie 2020/2021

Vzhľadom k epidemiologickej situácii nebolo bohužiaľ možné slávnostné promócie v roku 2020 a 2021 uskutočniť.

Online seminár: „Ako do duba“ s lektorkou komunikácie Hankou Ondruškovú 4. 5. 2021

Utorkové neskoré popoludnie sme sa venovali spolu s Hankou Ondrušková téme komunikácie medzi jednotlivými typmi osobností. Ako spolu vôbec môže hovoriť cholerik s flegmatikom? Môže. A my už vieme ako.

Online seminár „Vedenie ľudí na homeoffice“ s Vojtechom Bednářom 3. 2. 2021

Homeoffice nie je už len firemným benefitom, ale v mnohých prípadoch bežnou súčasťou pracovného života. Má svoje pre i proti. Ako viesť ľudí na diaľku pri práci z domova sme sa rozprávali s Vojtechom Bednářom.

„Rovnováha na poli krízy“ s Tiborom A. Brečkou, 16. 9. 2020

Dňa 16. 9. 2020 prebehla na Business Inštitúte ďalší z mnohých prednášok, ktorá sa tentokrát dotkla dianie okolo Covid-19. Ani závažnosť témy a isté obmedzenia, ktoré pre podobné akcie, a vlastne akékoľvek spoločenské dianie v ...

O sile myšlienky s najinteligentnejším Čechom a úspešným absolventom Business Institutu, Karlem Kostkou

Aké je to mať IQ 206? To sa naši študenti, absolventi a priatelia dozvedeli 26. 2. 2020 vďaka semináru, ktorého lektorovania a vedenia sa zhostil najinteligentnejší Čech a zároveň úspešný absolvent Business Institutu, pán doktor Kar...

Design Thinking v praxi s Ing. Štěpánkou Frýbovou Uličnou, Ph.D.

Téma DESIGN THINKING, či ako generovať nápady pre zlepšenie produktov a služieb a rovno ich otestovať, je nepochybne lákavá, o čom svedčí aj početná účasť nielen našich študentov, absolventov, ale aj verejnosti. 2 hodinovým prakt...

Ing. Milan Balun o rozvoji a doplnení životnej energie

Dňa 9.12.2019 sme na Business Institute privítali študentov na našom poslednom bezplatnom seminári pre tento rok. Blížia sa vianočné sviatky, tak sme si v spolupráci s Ing. Milanom Balunom pripravili tému zameranú na energiu, jej rozvoj ...

Mgr. Vojtěch Lambert na tému: „Trendy roku 2019 na sociálnych sieťach v praxi“

Trendy v sociálnych sieťach a ich uplatňovanie v praxi je v týchto dňoch témou číslo jedna. Nie nadarmo sa hovorí, že kto nie je na sociálnych sieťach, akoby ani nebol. Aké sú vlastne trendy, novinky, na čo sa zamerať? Našim študen...

Presadzovanie zmien, úspor a podobných činností u zamestnancov s PhDr. Vojtěchom Bednářom

PhDr. Vojtěch Bednář, uznávaný sociológ, publicista a vysokoškolský učiteľ objasnil psychológiu zamestnanca, venoval sa jeho správaniu v období neistoty a tiež odovzdal návod, ako správne komunikovať zmeny.

JUDr. Michaela Chaloupková, MBA o Ženách v TOP Managemente

JUDr. Michaela Chaloupková, MBA, právnička, manažérka a členka predstavenstva ČEZ, a.s. ozrejmila, aké je to byť na najvyšších postoch medzi mužskými kolegami, ako dosiahnuť a skĺbiť úspešnú kariéru so súkromným životom ...

Mgr. Jana Adámková, Ph.D., MBA, o tom ako dobre predať to, čo chceme

Predať naše myšlienky, alebo názory je naozaj veda a nie každý ju ovláda. Navyše musíme byť sebaistí a mať presvedčivý prejav. To ako byť presvedčivý našim študentom a absolventom poradila skúsená lektorka Mgr. Jana Adámková, ...

PhDr. Jan Gruber, Ph.D. na tému “Vážně lépe pracují ti šťastní?”

Pozvanie do Business Institutu dňa 16.9.2019 prijal PhDr. Jan Gruber, Ph.D. ktorý zúčastneným objasnil pojem šťastie a jeho vplyv na výkon zamestnancov.

Literatúra k štúdiu zdarma

Študenti Business Institutu majú po celý čas svojho štúdia zaistený prístup ku kvalitným informačným zdrojom, z ktorých môžu čerpať pri písaní seminárnych prác, prípadových štúdií a p...

Mgr. František Paikrt o téme “Emočná inteligencia je prémiová”

Pozvanie do Business Institutu prijal Mgr. František Paikrt, certifikovaný tréner spoločnosti Apple pre ČR a SR, ktorý študentom povedal o emočnej inteligencií a o tom, prečo je z jeho pohľadu prémiová, čo v princípe emočná intelige...

Slávnostné promócie – apríl 2019

Slávnostné promócie sa konali v kostole sv. Šimona a Judy v Dušnej ul. v Prahe. Všetkým absolventom študijných programov MBA, BBA, LLM a DBA gratulujeme a prajeme veľa úspechov v ďalšom kariérnom i osobnom živote.

Mgr. Vojtěch Lambert o komunikácii na sociálnych sieťach a novom algoritme na Facebooku

Vedieť komunikovať osobne so svojimi klientmi, zákazníkmi, zamestnanci či nadriadenými je nutnosť. Ako však komunikovať prostredníctvom sociálnych sietí tak, aby ste boli slušní, vecní, nie príliš formálni alebo zase priateľskí? ...

Jan Pirk: Hodnotenie kvality v zdravotníctve

Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc. je významný český kardiochirurg, bývalý přednosta Kardiocentra IKEMu. Patří k vysoce uznávaným operatérům srdcí na světě.

Lukáš Pítra: Manažérske riadenie PPC reklamy

Expert na oblasť výkonnostného marketingu Lukáš Pítra rozoberá kľúčové faktory a ukazovatele potrebné na riadenie PPC reklamy, ktorá prináša výsledky a zákazníkov.

Leadership pohľadom Yvony Charouzdovej

Leadership predstavuje nevyhnutnú zložku pre výkon každej manažérske funkcie. Jedná sa o špecifický štýl vedenia, motivovanie a inšpirovanie ľudí. Každá organizácia alebo tím potrebuje svojho lídra - človeka, ktorý bude mať jas...

GDPR: Ako sa pripraviť na revolúciu v ochrane osobných údajov?

V spolupráci s Štěpánem Holubom a Janom Mikšátkom, špecialistami na vykonanie GDPR, sme pre Vás pripravili seminár o praktických dopadoch nového nariadenia GDPR.

Jan Přeučil: Kúzlo manažérskej rétoriky

V Business Institutu sme privítali Jana Přeucila, na ktorého blokovom module s názvom "kúzlo manažérskej rétoriky" sa naši študenti mali možnosť dozvedieť najrôznejšie zásady, ktore človeku zabezpečiaí uznanie poslucháčov, návo...

Slávnostné promócie – jún 2018

Slávnostné promócie sa konali v kostole sv. Šimona a Judy v Dušnej ul. V Prahe. Všetkým absolventom študijných programov MBA, DBA, LLM a BBA gratulujeme a prajeme veľa úspechov v ďalšej kariére i osobnom živote.

Michal Čillík: Nástroje riadenia manažérov

Dozviete sa viac o vybraných nástrojoch riadenia, ktoré vedú tím k vyššej motivácii, zodpovednosti a samostatnosti. Pán MUDr. Michal Čillík, Ph.D., Vás najprv uvedie do odboru Management soft skills a po tom načrtne dve vybrané metódy...

Lukáš Pítra: Najčastejšie chyby pri riadení PPC reklamy

Internet je v súčasnosti pre väčšinu ľudí takmer nenahraditeľný spoločník v ich každodennom živote. Využívajú ho v práci, pri štúdiu i vo voľnom čase. Stal sa tak miestom, kde môžu firmy zastihnúť svojich potenciálnych...

Margareta Křížová: Akvizičný a investičný proces

Mali sme tú česť privítať na Business Institute pani Margaretu Krížovú, partnerku spoločnosti CEAG a známu investorka z programu Deň D. Margareta Krížová si pre našich študentov a absolventov pripravila prednášku na tému "Akvizič...

Gabriel Berdár: Recept na úspešné riadenie firmy

V našej škole sme privítali Ing. Gabriela Berdára, strategického investora, konateľa spoločnosti BVI, s.r.o. a bývalého generálneho riaditeľa Českého Telecomu. Pohovoril na tému: Existuje zaručený recept na úspešné riadenie firmy?...

Slávnostné promócie – september 2017

Slávnostné promócie absolventov Business Institutu sa konali v kostole sv. Šimona a JUdy v Dušnej ul. V Prahe. Všetkým držiteľom titulu MBA gratulujeme a prajeme veľa úspechov.

Slávnostné promócie – január 2017

Zakončenie štúdia profesijne vzdelávacích programov BBA, MBA, LLM a DBA slávnostnou promóciou v reprezentatívnych priestoroch Národného domu na Vinohradoch.

Blokový modul s Janom Kvasničkom

V utorok 4. 10. 2016 sme na Business Institute privítali Ing. Jana Kvasničku, špecialistu na online marketing a odborníka na zvyšovanie konverzného pomeru, návrh a tvorbu webov. Pre našich študentov aj absolventov pohovoril na tému: Tvorba...

Slávnostné promócie – máj 2016

Slávnostné promócie absolventov štúdia manažérskych programov prebiehali v Národnom dome na Vinohradoch.

Tomáš Raška: Faktory úspechu finančných investícií

V Business Institute sme privítali Tomáša Rašku, MBA, LL.M. z investičnej a finančnej skupiny Natland Group. Pred našimi študentmi, absolventmi aj lektormi pohovoril na tému "Private equity / distressed assets - spôsoby financovania ako d...

Slávnostné promócie – september 2015

Vo veľkolepej atmosfére si absolventi štúdia manažérskych programov užili promóciu, ktorá prebiehala v Národnom dome na Vinohradoch.

Networkingové stretnutia na Business Institute

V rámci networkingového stretnutia sa účastníci porozprávali o svojich pracovných aktivitách, skúsenostiach, oblastiach svojho podnikania a o mnohom ďalšom. Vďaka vzájomnej interakcii mali možnosť prehĺbiť svoje pracovné vzťahy.

Tomáš Čupr: Základné piliere úspešnej firmy

Radi sme v Business Institute privítali Tomáša Čupra, osobnosť českého internetového marketingu. Tento úspešný český podnikateľ si pre našich študentov pripravil prednášku na tému "Základné piliere úspešnej firmy - názorne a ...

Slávnostné promócie – január 2015

V slávnostnej atmosfére prebiehla v Národnom dome na Vinohradoch promócia absolventov štúdia manažérskych programov.

Stretnutia študentov a absolventov

Business Institut usporadúva neformálne networkingové akcie, ktoré sa konajú v priestoroch luxusnej kaviarne s terasou Café Vítkov.

Postrehy Dalibora Dědka z cesty životom

Pre našich študentov a absolventov sme usporiadali ďalšiu zaujímavú prednášku, tentoraz s významnou osobnosťou manažérskej praxe, Ing. Daliborom Dedkom - českým Businessmanom a majiteľom firmy Jablotron, ktorá dosahuje obrat vyše 2 ...

Olga Kupec: Management buy out

Mali sme vzácnu príležitosť privítať na Business Institute významnú osobnosť manažérskej praxe - majiteľku úspešnej zlievárenskej firmy a manažérku roku 2012 Dr. Oľgu Kupec. Jej prednáška na tému "Management Buy Out" je venovan...

Slávnostné promócie – január 2014

Slávnostné promócie absolventov sa konali v kostole sv. Šimona a Judy v Dušnej ulici v Prahe.

Jan Řežáb: Kvalitné nízkoenergetické bývanie

Úlohu prednášajúceho sa v Business Institute ujal Ing. Jan Řežáb, zakladateľ a majiteľ developerskej spoločnosti JRD. Úspešný podnikateľ pohovoril na tému: Tajomstvo úspechu JRD. Študenti sa dozvedeli dôležité informácie o podni...

Zbyněk Frolík: Naša firemná dvojitá DNA

V priestoroch Business Institutu sa uskutočnila ďalšia zaujímavá prednáška na tému "Naša firemná dvojitá DNA". Túto prednášku viedol Ing. Zbyněk Frolík, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti LINET spol. s r.o., ktorá ...

Slávnostné promócie – december 2012

Promócie absolventov manažérskych programov MBA, DBA, BBA a LLM, sa tentokrát konali v kostole sv. Šimona a Judy v Prahe.

Summer party v Café Vítkov

Pre študentov, absolventov aj lektorov sme pripravili neformálnu networkingovú akciu Summer party v Café Vítkov.

Načítám další články…