Blog

Odborné články, analýzy, komentáre, tipy. To všetko nájdete na blogu Business Institutu. Na blogu nájdete texty našich lektorov, zástupcov školy i externých spolupracovníkov a klientov.

Nové MBA programy – online i kombinovane

Neustále sledujeme vývoj trhu a váš záujem o nové programy. V reakcii na to sme si pripravili dve horúce novinky - nový program MBA Management vo vzdelávaní a tiež MBA Startup a podnikanie.

Online seminár „Personálne konanie – ako presadiť nepríjemné rozhodnutia“, 21. 5. 2024

V utorok 21. 5. 2024. prebehol online seminár „Personálne konanie – ako presadiť nepríjemné rozhodnutia.“ s lektorom PhDr. Vojtechom Bednářom, ktorý sa uskutočnil cez Zoom.

HR Summit 2024 bol tento rok o umelej inteligencii a riadení ľudských zdrojov

Dňa 14. mája 2024 sa konal už 7. ročník HR Summitu a vykonal nás prínosom umelej inteligencie v oblasti riadenia ľudských zdrojov.

Noví absolventi a držitelia titulov MBA a LLM

Gratulujeme všetkým novým hrdým absolventom programov MBA a LLM. Obhajoby záverečných prác prebiehali osobne pred trojčlennou komisiou u nás v pražských Vršoviciach.

Začatie výučby – jarný cyklus 2024

Prvé lektorské stretnutia boli odštartované a my sa tešíme, že sa nám podarilo otvoriť prvý tohtoročný cyklus kombinovanej formy výučby v takom krásnom zložení.

Pozývame Vás na 7. ročník HR SUMMIT, ktorý sa bude konať 14. 5. 2023

7. ročník HR SUMMITU bude opäť zásadný, vykoná prínosom umelej inteligencie v oblasti riadenia LS. I tentokrát bude mať summit spektakulárnu tému, ktoré priťahuje pozornosť všetkých profesionálov.

15. narodeniny Business Institutu

Dňa 3. apríla 2024 sme spoločne oslavovali už 15. rokov fungovania. Sme hrdí na všetkých našich absolventov, ktorým sme pomohli byť bližšie ku kariérnym cieľom.

Pozvánka na webinár: Vyjednávanie s odbormi a odborármi

V spolupráci s naším lektorom Vojtechom Bednárom si Vás dovoľujeme pozvať na webinár Firemného sociologa®: Vyjednávanie s odbormi a s odborármi, ktorý sa koná 23. apríla 2024 od 9:00 do 12:00 h, cez Zoom.

Pozývame Vás na 2. ročník Wealth Forum: Workshop & Networking

Akcia je na báze cirkulačných workshopov, ktorý sa koná 25. 4. 2024 v Prahe. Počas jedného dňa a na jednom mieste účastníci zažijú 10 súbežne preberaných tém, 8 kôl workshopov s ďalšími 100 osobnosťami.

Deň otvorených dverí sa konal 6. 2. 2024

Deň otvorených dverí prebehol tento rok v utorok 6. februára 2024. V priestoroch našej školy v pražských Vršoviciach sme privítali záujemcov o štúdium MBA, BBA, DBA alebo LLM.

Veselé Vianoce a šťastný nový rok 2024

Za celý tím Business Institut Vám prajeme pokojné, láskou a porozumením naplnené vianočné sviatky. Do nového roku 2024 Vám prajeme veľa zdravia, veľa šťastia, úspechov a radosti.

Spríjemnite si zimu online štúdiom MBA

S kratšími dňami a pribúdajúcim nevľúdnym počasím to čoraz viac ťahá do tepla našich domovov. Nejeden z nás sa cíti čím ďalej unavenejší a stráca silu začínať nové projekty, myslieť na seba a svoj rozvoj.

Staňte sa profíkom v oblasti organizovania eventov

Dovoľujeme si vám predstaviť nový program MBA Event Management, v ktorom sa nájdu nielen všetci manažéri eventových agentúr, ale aj všetci ostatní, ktorých živia a bavia profesionálne organizácie eventov.

30. ročník súťaže Manažér roka

Dňa 20. septembra 2023 sa v Empire Hall v Slovanskom dome konal jubilejný 30. ročník prestížnej súťaže Manažér roka a my sme pri tom ako hrdý partner projektu nemohli opäť chýbať.

Gratulujeme novým úspešným absolventom

Srdečne gratulujeme všetkým novým úspešným absolventom programov MBA, BBA a DBA. Obhajoby záverečných prác prebiehali online formou alebo osobne pred trojčlennou komisiou.

Ani v lete nezaháľame – kombinovaná výučba

Nezastavujeme sa. Aj v lete pokračuje kombinovaná výučba u nás, v pražských Vršoviciach. Výučba prebieha v bloku 3x 60 min v podvečerných hodinách.

Využite leto efektívne – študujte online

Aj jún je príležitosťou pre zmenu. Neviete, ako skĺbiť čas odpočinku na dovolenke so svojím osobným rozvojom? Ponúka sa štúdium MBA online. Postačí vám internetové pripojenie a vhodné zariadenie.

HR Summit 2023 nás previedol dôležitými a modernými HR trendmi

Dňa 16. mája 2023 prebehol už 6. ročník HR Summitu s hlavnou témou: posúvanie hraníc a vnímanie úlohy HR, kde sme mali opäť príležitosť byť hrdým partnerom projektu.

Nové online MBA programy

Pre všetkých záujemcov o online výučbu sme natočili, nastrihali a nahrali nové videoprednášky ku všetkým jednotlivým modulom nových programov. Podarilo sa nám nadviazať spoluprácu s novými lektormi a pripraviť zaujímavý a kvalitn...

Začiatok výučby – jarný cyklus 2023

Prvé lektorské stretnutia majú naši študenti pomaly za sebou a my sa tešíme, že sa nám podarilo otvoriť prvý tohtoročný cyklus kombinovanej formy výučby v takom krásnom počte.

Pozývame Vás na 6. ročník HR SUMMIT, ktorý sa bude konať 16. 5. 2023 v Prahe

6. ročník HR SUMMITU bude zásadný a prevedie nás nevyhnutnou dôležitosťou moderných HR trendov.

Načítám další články…